نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: حرفای مادرشوهرم که در نبود شوهرم زده میشه

1751
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    تشکر شده 14 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    5

حرفای مادرشوهرم که در نبود شوهرم زده میشه

سلام. یک ساله عقد کردیم . مادرشوهرم وقتی شوهرم نیست یسری حرفا بهم میزنه بیشتر هم مسائل اقتصادیه. مثلا بار اخر بهم گفته همه بچه ها وقتی میرن سر کار زندگی مدرمادرشون ازین رو به اون رو میشه حالا ما توقع نداریم واس ما کاری کنه ازین جور حرفا. من فقط خیلی مودبانه گفتم مگه چقدر درامد داره یه کارمند ساده. الانم که میدونین همه چی گرونه گفت الان یه ساله گرونی شده قبلش چی. من حقیقتش دلم برای شوهرم خیلی سوخت اخه کدوم مادر برای بچش اینجوری حرف میزنه و همچین توقعی داره. من در این مورد با شوهرم صحبت نکردم نمیدونم بهش بگم یا نه؟ شاید مادرش فکر میکنه یوقتی یچی میخریم پسرش میخره در حالیکه من همش خودم حساب میکنم اگه اون برام چیزی بخره منم میخرم یه ارتباط کاملا دوطرفه هست.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : حرفای مادرشوهرم که در نبود شوهرم زده میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hds نمایش پست ها
    سلام. یک ساله عقد کردیم . مادرشوهرم وقتی شوهرم نیست یسری حرفا بهم میزنه بیشتر هم مسائل اقتصادیه. مثلا بار اخر بهم گفته همه بچه ها وقتی میرن سر کار زندگی مدرمادرشون ازین رو به اون رو میشه حالا ما توقع نداریم واس ما کاری کنه ازین جور حرفا. من فقط خیلی مودبانه گفتم مگه چقدر درامد داره یه کارمند ساده. الانم که میدونین همه چی گرونه گفت الان یه ساله گرونی شده قبلش چی. من حقیقتش دلم برای شوهرم خیلی سوخت اخه کدوم مادر برای بچش اینجوری حرف میزنه و همچین توقعی داره. من در این مورد با شوهرم صحبت نکردم نمیدونم بهش بگم یا نه؟ شاید مادرش فکر میکنه یوقتی یچی میخریم پسرش میخره در حالیکه من همش خودم حساب میکنم اگه اون برام چیزی بخره منم میخرم یه ارتباط کاملا دوطرفه هست.
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    دوست گرامی بهتره همسرتو با حرفای پوچ و خاله زنک بازی مادرش ناراحت نکنی ! اجازه نده همسرت علاوه بر مشکلات اقتصادی درگیر حرفای بی محتوا وبی ارزش بشه
    بخصوص که اگرهم بهش بگی کاری ازدستش بر نمیاد !

البته این نظر منه وتصمیم نهایی دررابطه با برخورد مادرشوهر باشماست
    شما بهتره به فکر اصول زندگیتون باشی ودر جهت تکمیل پایه های زندگیتون تلاش کنی
    برای مثال منظورتون از اینکه میگین خودتون همش حساب میکنید چیه ؟ یعنی شما میرین برای خرید وقتی کالای مورد نظر انتخاب شد هزینه خرید رو شما پرداخت میکنی ؟
    اگر چیزی که من برداشت کردم درسته باید بگم این حالت رو یواش یواش کم رنگ کنید و درنهایت ترک کنید تا همسرتون یاد بگیره که باید مخارج زندگی رو متقبل بشه این کار برای دوران بعد از عروسی برای شما مفید خواهد بود

3. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    دوست گرامی بهتره همسرتو با حرفای پوچ و خاله زنک بازی مادرش ناراحت نکنی ! اجازه نده همسرت علاوه بر مشکلات اقتصادی درگیر حرفای بی محتوا وبی ارزش بشه
    بخصوص که اگرهم بهش بگی کاری ازدستش بر نمیاد !

البته این نظر منه وتصمیم نهایی دررابطه با برخورد مادرشوهر باشماست
    شما بهتره به فکر اصول زندگیتون باشی ودر جهت تکمیل پایه های زندگیتون تلاش کنی
    برای مثال منظورتون از اینکه میگین خودتون همش حساب میکنید چیه ؟ یعنی شما میرین برای خرید وقتی کالای مورد نظر انتخاب شد هزینه خرید رو شما پرداخت میکنی ؟
    اگر چیزی که من برداشت کردم درسته باید بگم این حالت رو یواش یواش کم رنگ کنید و درنهایت ترک کنید تا همسرتون یاد بگیره که باید مخارج زندگی رو متقبل بشه این کار برای دوران بعد از عروسی برای شما مفید خواهد بود
    سلام. ممنونم از پاسخگوییتون. بله درست متوجه شدید. حقیقتش اینجوری به قضیه نگاه نکرده بودم و فکر میکردم خب دوتایی باهمیم و تا قبل از عروسی جز مناسبتهای خاص نباید چیزی برام بگیره. در مورد اونحرفم واقعا ازینکار که برم بهش بگم مادرت اینجوری حرف میزنه خب بدم میاد . ولی گفتم شاید لازم باشه بگم بدونه. وگرنه گفتنش برای خودم سخته.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

سلام. ممنونم از پاسخگوییتون. بله درست متوجه شدید. حقیقتش اینجوری به قضیه نگاه نکرده بودم و فکر میکردم خب دوتایی باهمیم و تا قبل از عروسی جز مناسبتهای خاص نباید چیزی برام بگیره. در مورد اونحرفم واقعا ازینکار که برم بهش بگم مادرت اینجوری حرف میزنه خب بدم میاد . ولی گفتم شاید لازم باشه بگم بدونه. وگرنه گفتنش برای خودم سخته.
    خواهش میکنم

6. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

سلام مجدد. در همین خصوص خواستم بگم. اگه مادرشوهر حرفی بزنه مستقیم بهش بگم من ازین حرفت ناراحت شدم چه بازتابی داره؟یا بهش پیامک بدم؟

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

سلام مجدد. در همین خصوص خواستم بگم. اگه مادرشوهر حرفی بزنه مستقیم بهش بگم من ازین حرفت ناراحت شدم چه بازتابی داره؟یا بهش پیامک بدم؟

سلام

باتوجه به لحن شما و برداشت ایشون از گفتار شما واکنششون متفاوت خواهد بود !

ابتدا صحبت هاشونو محک بزن و باتوجه به عقل و هوشت
    به نتیجه ی نسبی برسین که آیا با عقل و درایت این حرفو زد یانه
    آیا قصد ش چی بود ؟

خودتون متوجه میشین که آیا عمدا حرفی میزنه یا سهوا ؟

بالاخره آدم خواب رو میشه بیدار کرد و آدمی که خودشو به خواب زده نه ! به این صورت که اگر سهوا حرفی بزنه و ازروی عمد با قصد آزار شما نباشه میتونید بامتانت باهاش صحبت کنید تا متوجه اشتباهش بشه و دیگه تکرار قصور نکنه
    اما اگر به نظرتون عمدا این کارو میکنه به نظرم ممکنه با کوچک ترین حرف شما دنبال بهانه باشه و همینو بخواد با طرز غلط ( چیزی که منظور شما نبوده ) به همسرت انتقال بده

اما خب جایی از ذهن شما هم در گیر میمونه ( درگیر رفتارهای مادر شوهر ) و نمیتونید با خودتون کنار بیاین که برای بهبود اوضاع هیچ تلاشی نکنید !
    پس با پیامک و با کلامات واضح که نتونه رو شون منظور گزاری کنه و تعبیر اشتباه بهش نسبت بده بهش میامک بزن و هرچیز که میدونی بگو
    دراین صورت اگر بخواد دروغ بگه و آب رو گلالود کنه مدرک اثبات حرف شما توی تلفن همراهتون هست و درصورت نیاز ازش استفاده میکنی

9. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

سلام

باتوجه به لحن شما و برداشت ایشون از گفتار شما واکنششون متفاوت خواهد بود !

ابتدا صحبت هاشونو محک بزن و باتوجه به عقل و هوشت
    به نتیجه ی نسبی برسین که آیا با عقل و درایت این حرفو زد یانه
    آیا قصد ش چی بود ؟

خودتون متوجه میشین که آیا عمدا حرفی میزنه یا سهوا ؟

بالاخره آدم خواب رو میشه بیدار کرد و آدمی که خودشو به خواب زده نه ! به این صورت که اگر سهوا حرفی بزنه و ازروی عمد با قصد آزار شما نباشه میتونید بامتانت باهاش صحبت کنید تا متوجه اشتباهش بشه و دیگه تکرار قصور نکنه
    اما اگر به نظرتون عمدا این کارو میکنه به نظرم ممکنه با کوچک ترین حرف شما دنبال بهانه باشه و همینو بخواد با طرز غلط ( چیزی که منظور شما نبوده ) به همسرت انتقال بده

اما خب جایی از ذهن شما هم در گیر میمونه ( درگیر رفتارهای مادر شوهر ) و نمیتونید با خودتون کنار بیاین که برای بهبود اوضاع هیچ تلاشی نکنید !
    پس با پیامک و با کلامات واضح که نتونه رو شون منظور گزاری کنه و تعبیر اشتباه بهش نسبت بده بهش میامک بزن و هرچیز که میدونی بگو
    دراین صورت اگر بخواد دروغ بگه و آب رو گلالود کنه مدرک اثبات حرف شما توی تلفن همراهتون هست و درصورت نیاز ازش استفاده میکنی
    ممنون. نمیدونم به خدا مگه آزار دارن آدمو ناراحت میکنن. چی میشه ادما باهم خوب باشن

11. کاربران زیر از Hds بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

ممنون. نمیدونم به خدا مگه آزار دارن آدمو ناراحت میکنن. چی میشه ادما باهم خوب باشن

بالاخره فرهنگ ضعیف در نسل های قبل تر این طور رفتارهارو عامل اصلی و کلیدی و البته لازم دربرخورد با عروس تلقی میکنند

شما سعی بر این داشته باشین به این طور موارد اهمیت تفکیک ندین
    وسعی کنید به لذت بودن باهمسرتون توجه کرده و از زندگیتون لذت ببرید

13. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

بالاخره فرهنگ ضعیف در نسل های قبل تر این طور رفتارهارو عامل اصلی و کلیدی و البته لازم دربرخورد با عروس تلقی میکنند

شما سعی بر این داشته باشین به این طور موارد اهمیت تفکیک ندین
    وسعی کنید به لذت بودن باهمسرتون توجه کرده و از زندگیتون لذت ببرید
    اره سعی که میشه ولی ادم ناراحت میشه .کاش میشد زودتر بریم سر خونه زندگیمون. خانم که میگه یکسال صبر کردین یه سال دیکه هم روش . اخه برادرش فوت کرده ۷ سال تو خونه افتاده بود خبرشو به زور میگرفت حالا که مرده براش عزیز شده میگه تا سال باید صبر کنین.

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

اره سعی که میشه ولی ادم ناراحت میشه .کاش میشد زودتر بریم سر خونه زندگیمون. خانم که میگه یکسال صبر کردین یه سال دیکه هم روش . اخه برادرش فوت کرده ۷ سال تو خونه افتاده بود خبرشو به زور میگرفت حالا که مرده براش عزیز شده میگه تا سال باید صبر کنین.
    چی بگم

ببینید برادر مادرشوهرتون نسبت دایی برای همسر شما داره
    درسته که روابط متمرکز شده ای با برادرش نداشته
    اما خب چه میشه کرد

فکرکنم بهتر صبر کنید چون خواهر وبرادرای دیگش ( خاله ها و دایی های شوهرتون ) ‌و فرزندان شخص مرحوم ( پسردایی های شوهرتون ) ممکنه به همین دلیل توی مراسم عروسی شما شرکت نکنند

سراغ برادرشو نمیگرفته ودرحال حاضر داغ دار ایشون شده و میگه مدت زمان لازم تا برگزاری عروسی باید بعد از سال برادرشون باشه!
    درسته عجیبه و با توجه به گزارش شما میشه استنباط کرد قصد انزجار شمارو داره
    اما بازهم سعی کنید به این دست اقدامات و حرکاتش اهمیت ندین

16. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

چی بگم

ببینید برادر مادرشوهرتون نسبت دایی برای همسر شما داره
    درسته که روابط متمرکز شده ای با برادرش نداشته
    اما خب چه میشه کرد

فکرکنم بهتر صبر کنید چون خواهر وبرادرای دیگش ( خاله ها و دایی های شوهرتون ) ‌و فرزندان شخص مرحوم ( پسردایی های شوهرتون ) ممکنه به همین دلیل توی مراسم عروسی شما شرکت نکنند

سراغ برادرشو نمیگرفته ودرحال حاضر داغ دار ایشون شده و میگه مدت زمان لازم تا برگزاری عروسی باید بعد از سال برادرشون باشه!
    درسته عجیبه و با توجه به گزارش شما میشه استنباط کرد قصد انزجار شمارو داره
    اما بازهم سعی کنید به این دست اقدامات و حرکاتش اهمیت ندین
    ما ۱۳ ماهه عقد کردیم دیگه ادم حداقل ۴ ماه قبل از عروسی باید خبر داشته باشه عروسیشه . تو فکرم به شوهرم بگم خب بریم عکسامونو بگیریم یه شب شام دعوت کنیم همرو مجلس عروسی به اون شکل برگزار نشه. یا اینکه ما بریم دنبال خونه بریم خونه خودمون سالگرد داییشم رد شد عروسی بگیریم. واقعا تحت فشارم از یه طرف اخلاق اون خانم. از به طرف حساسیت های خونوادم. مثلا همین دیشب رفتیم بازار واس روز مادر خرید کنیم. ساعت ۱۰ و نیم شد پدرم زنگ زد ا عصبانیت که چه خبرته بیا خونه دیگه. حرفش اینه تا توی این خونه هستی من نگرانتم. رفتی دیگه باخودت هیچ دخالتی ندارم. به شوهرم میگم من سختمه اینجوری میگه صبر کن میگذره درست میشه

18. کاربران زیر از Hds بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

من، همه، یه، در،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد